Jump to Navigation

PONUKAM MOžNé RIEšENIE

Neprehliadnite!

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho prosím, tak, že kliknete na Upraviť a úplne dole na Odstrániť. Ak chcete niekomu, kto reagoval na váš inzerát poslať mail, kliknite na meno autora komentára, rozbalí sa vám nové riadkové menu a z neho si vyberte Kontakt. Ak chcete reagovať na inzerát v rubrike Darujte, postupujte rovnako, kliknite na meno autora inzerátu a z nového menu si vyberte Kontakt a pošlite mail.

Veci je možné len darovať, nie je možné predávať ani za symbolickú cenu.

Milé mamičky.
Takmer v každom velkom meste je zriadené stredisko červeného kríža.Spravidla tam majú zriadené zberné miesta,kde ludia nosia nepotrebné zacchovalé šatstvo,deky a pod.
Ked sme sa dostali pred časom do zúfalej situácie,navštívila som červený kríž v L.M.
Našiel sa tam pre mna zachovalý kočík,pre vtedy očakávanú dcérku.Taktiež som si tam vybrala výbavičku,oblečenie pre mna,manžela a synčeka.A to všetko úplne zadarmo.
Všetky tie maminky,ktoré plačete nad ťažkým životom.Skúsili ste aj takúto možnosť?A ludia tam sem-tam prinesú aj nejaké hračky.
Ak ste v takej zúfalej situáccii,skúste takúto možnosť.
Ja som sa vtedy obrátila o pomoc takouto formou.Ved človek v tiesni sa nemá za čo hambiť,ak tú pomoc naozaj potrebuje.Off White X Max 90

Komentáre

Aj ja som neraz využila pomoc červeného kríža.Pomohlo mi to viac,ako čakanie na darovanie vecí od mamičiek.Niežeby mi darované veci nepomohli,lenže vela z darovaného bolo pre nás aj nepotrebné.Niečo velkosťou a letné šatočky v zime som nemala kde dať,kedže som nemala ani skrine.Tak som musela veci aj ja posielať druhým mamičkám.A tak som mala výdavky aj za poštovné,nakolko niektoré mamičky nechceli poštovné uhradiť.A niektoré balíky sa mi dokonca vrátili ako neprebrané.
A ked mi jedna pani poradila červený kríž,bola to pre nás neskutočná pomoc.Tam som pre rodinu vybrala oblečenie,ktoré sme skutočne potrebovali a nemusela som skladovať nevhodné.Dokonca sa našiel aj kočík pre moju vnučku.
Som nesmierne rada,že jestvujú takéto formy pomoci.A vtedy v tej neskutočnej biede nám vela pomohli aj rôzne charitné strediská.

tak to je fakt dobrý nápad ako si pomôcť bez výdavkov. Ja mám ale negatívnu skúsenosť s Katolíckou jednotou. Vlastne ani nie ja osobne, ale dlhoročná kamarátka, Ráno priniesla veci po otcovi do tejto organizácie čisté aj vyžehlené a poobede, keď išla na prechádzku s kočíkom okolo našla tieto veci vyhodené pri smetnom koši a dvere boli zatvorené s nápisom Som na obede. Hoci už bolo 14:30. Takže sem by som nedala ani niť a nie ešte zachovalé a čisté veci. Radšej by som ich položila na lavičku v parku a bezdomovci by mali čisté veci...
Neviem ako je s inými organizáciami, ale to je vrchol!!!

Tak s katolíckymi charitami žial asi viacerí nemáme dobré skúsenosti.Oni asi len v kostole kážu:Pomáhaj blížnemu svojmu.Ale v realite vám zabuchnú dvere pred nosom.V našom meste sú aj charity,ktorým poskytlo miesto priestory,aby mohli pomáhať.

Rebeka, ja som sa do toho červeného kríža vybrala už dvakrát darovat veci (podotýkam- čisté a vyžehlené a v super stave) odbili ma s tým že musím mať povrdenku z čistiarne inak tie veci nepreberú! Nech sa na mna nikto nehnevá, ale určite nebudem nezmyselne platiť za čistiareň za dva plné kufre šatstva a hračiek!
inak čítala som že pracuješ na sociálke, ak vieš o niekom kto skutočne potrebuje pomoc a veríš im, prosím ťa ozvi sa na mail...

Neviem odkial si.U nás na Liptove červený kríž nemá požiadavky z čistiarne.A na Orave veci nosia do domova pre týrané matky vo vreciach ku bráne.Tam si to mamičky rozoberú podla potreby.
A na socialku naozaj nechodia hlásiť,kto je bez prostriedkov.
dalianna@azet.sk
Je to smutný príbeh.Skúste sa opýtať,ako by ste im mohli pomôcť.

ja som z LM, pred rokom a pol sme boli s manželom na Kuzmányho ul. myslím že len tam je ČK, a pani nás odbyla, že veci musia byt očistené v čistiarni, tak sme sa zvrtli na opatku,potom som to skúsila pred vianocami 2009 a povedali mi to isté, že potrebujú potvrdenie o z čistiarne o dezinfekcii vraj majú také nariadenie..... tak neviem

dalianne som už napísla ak ešte môžeš posunút adresu na domov pre týrané matky na tej Orave...

kluvancova@caritas.sk,
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CC0QFjAD&url=http%3A%...

043/586 23 50
0903 271 261 (vedúca)
Záskalická 907
026 01 Dolný Kubín
vozaryova@centrum.sk

My sme boli tiež v červenom kríži v LM.Dcéra tam dostala kočík pre bábätko.Naši terajší susedia tam boli minulý týžden zaniesť veci a zobrali im ich bez problémov.Takže neviem,aké tam majú merítko.
V centre pre týrané matky s deťmi som aj ja pred dvomi rokmi žila.Ja mám ale rodinu,tak sme sa ako tak z krízy vyhrabali.
Našla som,že Viola,ktorá tam žila,je stále takmer bez pomoci.Priložila som článok o nej.Ak by niekto vedel pomôcť,môže napríklad aj trvanlivými potravinami.

práve som dočítala aj tvoj príbeh Alenka, nemám silu odpovedat alebo komentovat....
napíš mi do mailu čo by ste potrebovali a čo by potešilo tvoje dcéry, ak sú útlej postavy... možno sthihnem aj vianočný balík : )

A kde nájdem príbeh Alenky?

Dnes sme boli u právničky.Náš majetok je v nedohladne.Momentálne sa musíme zase brániť.Dotyčná rodina podala na nás trestné oznámenie,za nebezpečné vyhrážanie sa.Samozrejme,že sú na najlepšej ceste vyhrať.My sme sa odsťahovali do iného okresu.Snažíme sa žiť odznova.Všetko,čo sme nadobudli za 22 rokov manželstva,je u nich.Teraz,ked sa takmer po 2 rokoch blížilo konečne pojednávanie,začali sme byť stíhaní.Pritom sme ich nestretli už 20 mesiacov.Ja som sa s našim majetkom už dávno rozlúčila.Chcem mať proste pokoj.
Tá rodina má rodinných právnikov,známosti na súde,policajtov v rodine.
Slúbili,že nás zničia.
Do centra pre týrané matky ísť už nechem.Necháte tam celý váš príjem,varíte,upratujete.Vo väzení majú podmienky lepšie.Centrá sú ospevované v médiach.Realita je iná.
My ako rodina sme sa už dosť pozviechali.Najviac zo všetkého mi chýba vysavač.Ale aj na ten časom našetrím.U tej rodiny mi zostal taký na tepovanie.Aj ten dostala zťp dcérka kedysi od sponzora.Lesanke najviac chýbajú hračky.Mala rôzne skladačky na motoriku.Aj ked sme skromní,nemám jej za čo pokúpiť tie hračky.Dievčatá sú už tínedžerky.S tými je to ťažšie.Oni už zhánajú len bižutériu,malovačky.S tými nemám starosť.Oni si aj veci povymienajú so spolužiakmi.Ešte by som tak pre môjho 9 ročného chlapca uvítala nejaké oblečenie.Prevažne tepláky a nohavice.
http://pokec.azet.sk/lesanka1998/fotoalbumy/ja-a-moja-rodinka?i9=3dd54b7...
Dievčatá sú štíhle do výšky 156 cm.
Lesanka má výšku okolo 130 cm.Odhadom.Ju nemôhol odmerať ani posúdkový lekár.
Teraz sme na novej adrese a vcelku spokojní.Naše ďalšie projekty

Nanič mama - Ako zvládnuť deti, manžela, prácu a nezblázniť sa, Artmama - Šikovné žienky predstavte svoje dielka, Torty od mamy - Pochváľte sa, inšpirujte, objednajte si tortu,

Main menu 2

Dr. Radut Consulting