Jump to Navigation

Podaj ďalej ... dajme druhú šancu

Neprehliadnite!

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho prosím, tak, že kliknete na Upraviť a úplne dole na Odstrániť. Ak chcete niekomu, kto reagoval na váš inzerát poslať mail, kliknite na meno autora komentára, rozbalí sa vám nové riadkové menu a z neho si vyberte Kontakt. Ak chcete reagovať na inzerát v rubrike Darujte, postupujte rovnako, kliknite na meno autora inzerátu a z nového menu si vyberte Kontakt a pošlite mail.

Veci je možné len darovať, nie je možné predávať ani za symbolickú cenu.

Dlho som rozmýšľala, či tento blog vlastne zavesiť.
Ako vidím, mala som tak urobiť dávnejšie.
Sami ste si vytvorili "čiernu" a "bielu" listinu, kam píšete mená či nicky osôb, s ktorými máte zlú skúsenosť či práve naopak, komunikácia a odovzdanie vecí prebehlo veľmi hladko a ste radi, že týmto ľuďom ste pomohli. Sami ste si našli spôsob, ako odovzdať Vaše dobré či zlé skúsenosti.
Gratulujem.
Napriek tomu stále sa tu odohrávajú "sväté vojny" pri hone na čarodejnice a čarodejníkov, ktoré nemajú nič spoločné s net etikou ( predstavte si VŽDY sú určité pravidlá, a tak ani pri dobrej vôli neplatí bezhraničné písanie si na nete hocičoho hocikomu).
A zas za posledných pár dní sa tu rozmohli vulgarizmy, urážky, výhražky či nadávky.
POPROSÍM Vás o ich NEPOUŽÍVANIE!!!
Argumentovať, ak chcete s niekym polemizovať sa dá aj slušne.
Bez zbytočné oháňania sa Bohom s nádychom až vyhrážok z Jeho pomsty ( veď aj v písme stojí - neber meno Božie nadarmo), bez vulgarizmov, bez arogancie, výhražok fyzickej konfrontácie (aj také tu bolo).
Prosím Vás o pomoc, aby ste znovu pomohli vybudovať stránku, ktorú ste radi navštevovali, lebo sa tu dalo všeličo zohnať.
Ľudia tu radi zavesili svoje inzeráty, ak mali niečo, čo už neužívajú a pomohli tým druhým, ekológii Zeme ale aj sebe, lebo si vytvorili životný priestor bez pre nich už nepotrebných vecí.
Preto Vás prosím o pomoc ... aby sme dali druhú šancu aj samotnej Podaj ďalej.
Ďakujem.Prime Hype DF 2016 EP

Komentáre

Plne s vami suhlasim a aj ja by som bola velmi rada,keby sa tato stranka stala takou ako volakedy.Pretoze obcas mi to tu pripada ako ,,Drzejší vyhrava".A priznam sa,to ma velmi odradza navstevovat tuto stranku.

Stým možno len súhlasiť.Ani to vyťahovanie pána Boha sa mi nepáči.Ja už naozaj realizujem len osobný odber.Ved vyberať si,kto potrebuje a kto je podvodník to je tiež nad moje sily.

vyborny prispevok,,tato stranka nie len pomohla mne ale aj ja sama som sa snazila pomoct inym,,,vela stastia

Tak to ste nádherne napísala. Už len, aby sa to čo najskôr zrealizovalo, lebo od decembra je to tu len o podvode a urážkach. No s pani akalenkak67 nemôžem úplne súhlasiť. Ak si niekto príde pre veci ešte to neznamená, že ich vážne potrebuje. Ako rozpoznáte človeka na prvý pohľad, či tie veci potrebuje, alebo ich bude ďalej predávať? Je to vlastne aj tak len o dôvere, akurát vidíte osobu, ktorej to dávate. Ja som sa snažila tiež pomôcť aj som pomoc potrebovala ale zatiaľ som sa zo žiadnou osobou, ktorá pomoc potrebovala nestretla.

Ja by som chcela podotknúť, že ak sa raz rozhodnem niekomu niečo DAŤ, nenárokujem si na spôsob, akým by to dotyčná osoba mala použiť. Dám pretože CHCEM. Čo sa s vecou udeje ďalej už nechávam na zodpovednosti obdarovanej osoby, ako sa hovorí - každý si zbierame na svoj vlastný chrbát.
Samozrejme, že ma nepoteší ak je moja dobročinnosť zneužitá, ale kde nájdem záruku, že putuje do správnych rúk? A aj keby som vedela na 100%, že darovaná vec prišla tam, kam som si želala, nikto mi nezaručí, že skutočne bude použitá podľa mojich predstáv. Treba si uvedomiť, že vo chvíli, keď sa veci vzdávam v prospech niekoho iného, zriekam sa práva rozhodovať ďalej o jej osude.
Ďalšia vec, ktorú chcem podotknúť je tá, že určite sa nájdu viacerí podvodníci, ktorí sa obohacujú predajom podvodne získaných vecí - tvária sa, že sú v núdzi, ale v skutočnosti je ich situácia iná. Premýšľali ste však nad tým, čo ich núti k takémuto počínaniu? Nemyslím si, že ľudia, ktorí majú všetkého dostatok by sa uchýlili k takémuto spôsobu obživy. Zrejme sú tiež v núdzi, len iným spôsobm ako sa prezentujú. Neverím, že by niekto zarobil majetok na predaji starých opotrebovaných vecí. Z takého podvodného príjmu sa dá možno prežiť, ale nie sa extrémne obohatiť. Neschvaľujem takéto podvodné konanie, no neodradí ma to od venovania mne už nepotrebných vecí iným osobám, ktoré o sebe tvrdia, že sú v núdzi.

Pani Amalka velmi pekne a pravdivo napisany prispevok.

Anulka, nejak podobne by som to napísala ako Amalka.
Ide o to, že na úplnom začiatku táto stránka nebola chápaná ako charitatívna. Ja sa držím pôvodnej idei.
Ak sa rozhodnete, či budete darovať len tým ľuďom, ktorí sú v núdzi je to na Vás.
Len prosím, nenechajme sa strhnúť do urážok a nadávok.
Ak je niekto nespoľahlivá osoba, OK - je tu čierna listina. Myslím, že ju bude dobré "vytiahnuť" niekde nabok, aby bola viditeľná aj pre ľudí, ktorí tu nakuknú len občas.

Ahojte, ja neviem, či som fakt taká nemožná, ale kde je tá vami spomínaná "čierna listina" ? Idem si oči vyočiť a nikde nič nevidím. Ešte stále totiž chcem darovať nejaké veci - a rátam že ich časom ešte pribudne, nerada by som niekomu naletela, radšej by som dala tieto veci niekomu, kto ich naozaj potrebuje a nie niekomu, kto ich vyhodí, pretože predať sa už nedajú. Dakujem

Pre len ja, ...tu je link kde najdes ciernu listinu: http://www.podajdalej.sk/pozor-cierna-listina

Ja som nepísala,že chcem kontrolovať,komu pomôžem.Darovanie vecí osobne mi totiž nenarobí zbytočné výdavky.Ked pošlem balík s dobrým úmyslom a takmer po mesiaci sa mi vráti ako nevyzdvihnutý,je tiež nefér.Keby bol človek bohatý,možno sa pousmeje.Lenže ked som musela zbytočne kôli pomoci vyhodiť dalšie peniaze na poštovné,mne osobne to dosť narušilo rozpočet.Naše ďalšie projekty

Nanič mama - Ako zvládnuť deti, manžela, prácu a nezblázniť sa, Artmama - Šikovné žienky predstavte svoje dielka, Torty od mamy - Pochváľte sa, inšpirujte, objednajte si tortu,

Main menu 2

Dr. Radut Consulting