Jump to Navigation

Podvodníci a "podvodníci"

Neprehliadnite!

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho prosím, tak, že kliknete na Upraviť a úplne dole na Odstrániť. Ak chcete niekomu, kto reagoval na váš inzerát poslať mail, kliknite na meno autora komentára, rozbalí sa vám nové riadkové menu a z neho si vyberte Kontakt. Ak chcete reagovať na inzerát v rubrike Darujte, postupujte rovnako, kliknite na meno autora inzerátu a z nového menu si vyberte Kontakt a pošlite mail.

Veci je možné len darovať, nie je možné predávať ani za symbolickú cenu.

Tak som tu znova musela zmazať "upozornenie na podvodníčku", ktoré však nebolo upozornením, ale osobným útokom a obvinením iného užívateľa bez akýchkoľvek dôkazov.

Zdá sa, že naozaj treba aspoň raz do roka pripomínať hlavný zámer, s ktorým bola táto webstránka založená (stále je uvedený v jej záhlaví):

Dajme veciam druhú šancu, nevyhadzujme zbytočne, miesto toho rozdávajme radosť a úsmev. Starý nábytok, elektroniku, ktorú už nepoužívame, šatstvo, alebo čokoľvek z domu, čo nepotrebujeme, ponúknime ostatným. Nebudeme riešiť, kto si to vezme a čo s tým spraví. My budeme vďační, že si to vzal, lebo máme viac priestoru. Sme celkom rovnoprávni - oni, len boli obdarovaní a my sme mali možnosť dať niekomu dar.

Pre mnohých ľudí je pomoc druhým samozrejmosťou a nečakajú za ňu vôbec nič. Tomu sa vraví nezištná pomoc.

Pomáham len vtedy, ak pomôcť chcem a môžem (pričom majú byť splnené OBE podmienky).
Nepomáham
- za očakávanú odmenu (aj keby to bolo len slovné ocenenie);
- ani zo slušnosti (patrí sa to);
- ani neberiem pomoc ako obchod (ja pomôžem tebe, potom ty mne);
- ani ako vydieranie (pomôžem ti, ale TY MUSÍŠ u/robiť toto a hento).

Nikto nie je povinný byť za našu pomoc vďačný, ani nás oslavovať.

Nikto nie je povinný prijať našu pomoc, a/alebo prijať ju v takej forme, akú chceme a vieme poskytnúť.

Nikto nie je povinný správať sa tak, ako si my predstavujeme (reč je o dospelých a svojprávnych ľuďoch).

Ak chcem niekomu pomôcť, a ten niekto súčasne potrebuje oblečenie, a ja práve nejaké pre mňa už nepotrebné mám - tak mu ho dám a potom už neriešim, či ho obliekol dieťaťu, niekomu predal alebo rovno vyhodil.
Ak raz niečo (pančušky, svetríky, starú skriňu, nepotrebný mobil...) niekomu dám, je to už jeho a ja nemám žiadne právo žiadať, aby s tými vecami nakladal podľa mojich predstáv. To by bolo možné len v prípade skutočne veľkého daru (typu auto, dom, jachta...) a predtým by bola spísaná darovacia zmluva.
(Podrobnejšie je to rozpísané napr. tu: http://www.podajdalej.sk/musime-si-pomahat)

Ak sa s niekým dohodnete, že Vám pošle poštovné neskôr, a nepošle, napíšte o tom do Čiernej listiny. Na to tu je.
Príklad správneho upozornenia: Dohodla som sa s AAA, že mi poštovné za balík zaplatí až dodatočne, za týždeň. Balík som poslala, prešli tri týždne, peniaze za poštovné doteraz neprišli a AAA neodpovedá na maily.
Ak napíšete, že AAA je podvodníčka a zlodejka, zmažem to. Na také verejné tvrdenie totiž potrebujete dôkazy. V tomto prípade však máte len podozrenie. A to nestačí. (Tiež by sa vám asi nepáčilo, keby vás niekto krivo obvinil.)

Ak si myslíte, že niekto na stránke vystupuje pod viacerými nickami (alebo podvádza inak), pošlite mi mail (klik na kontakt na lište hore). Budem to riešiť.
Ak je vaše podozrenie správne a vy to len napíšete na stránku, dosiahnete tým iba to, že dotyčného upozorníte na to, kde a akú chybu urobil. A nabudúce sa takým chybám vyhne.

Na tejto webstránke sú dané pravidlá. Nemusíte s nimi súhlasiť, nemusia sa Vám ani páčiť. Moja práca však pozostáva (okrem iného) v tom, že dbám na ich dodržiavanie.
Všetky pravidlá sú uvedené v kódexe diskutujúceho: http://podajdalej.sk/eticky-kodex-pouzivatelaShop Womens Socks - View the Large Range

Komentáre

Dobry den pisala som vam spravu dakujemNaše ďalšie projekty

Nanič mama - Ako zvládnuť deti, manžela, prácu a nezblázniť sa, Artmama - Šikovné žienky predstavte svoje dielka, Torty od mamy - Pochváľte sa, inšpirujte, objednajte si tortu,

Main menu 2

Dr. Radut Consulting