Jump to Navigation

Prečo veci nevyhadzujem do koša

Neprehliadnite!

Ak váš inzerát už nie je aktuálny, vymažte ho prosím, tak, že kliknete na Upraviť a úplne dole na Odstrániť. Ak chcete niekomu, kto reagoval na váš inzerát poslať mail, kliknite na meno autora komentára, rozbalí sa vám nové riadkové menu a z neho si vyberte Kontakt. Ak chcete reagovať na inzerát v rubrike Darujte, postupujte rovnako, kliknite na meno autora inzerátu a z nového menu si vyberte Kontakt a pošlite mail.

Veci je možné len darovať, nie je možné predávať ani za symbolickú cenu.

Ahojte chcela by som sa s vami podeliť o to, prečo je pre mňa dôležité odkladať veci a hľadať im nový domov namiesto toho aby som ako väčšina ľudí nepotrebné veci jednoducho zahodila. Poznám veľa ľudí, ktorým keď sa oblečenie znudí vyhodia ho, alebo napríklad čisté zošity, ktoré stačí jednoducho odniesť do charity alebo školy a darovať. Áno stojí nás to síce trochu viac času ako dať veci do kontajnera pred domom, ale stojí to za to. Prečo?
Môžeme pomáhať ostatným, stačí si uvedomiť, že za to, že my sme dostali toľko možností, vecí, že máme všetkého dostatok a za to, že si môžeme dovoliť vyberať, ktoré veci chceme a nechceme, tak by sme mali mať aspoň toľko vďačnosti za tieto veci, že im nájdeme nový domov. Je kopec ľudí, ktorí na tieto veci nemajú peniaze alebo ich nutne potrebujú. Preto sa snažím veci istú dobu odkladať a nájsť si čas na hľadanie spôsobov kam ich darovať. Táto stránka mi v tom veľmi pomohla a som veľmi rada, že je tu toľko ľudí čo zmýšľajú podobne a snažia sa pomôcť.

Ja sama som študentka, bývam sama, platím nájom, mám len brigádu a nemôžem si veľa vecí dovoliť, ale to neznamená, že nie sú na svete ľudia, ktorí potrebujú pomôcť aj keď len z toho čo mám (a to som si dlhú dobu myslela, že toho mám málo). Veľa ľudí mi povie, že ale oni nevedia kam veci majú dať a pritom je toľko možností. Stačí len chcieť a hľadať. Neodkladám však všetko oblečenie a veci PRE SEBA KEBY NIEČO, pretože viem, že je zbytočné veci škrečkovať, ktoré sa časom aj tak začnú znehodnocovať, radšej ich darujem hneď keď môžem a využije ich niekto v tomto prítomnom čase.

Okrem toho snažím sa pomáhať prírode koľko viem, je jasné, že je tu ešte veľa vecí, ktoré môžem zmeniť a časom aj zmením, ale nedá sa všetko naraz. Naučila som sa aspoň to, že ak dávame veciam druhú šancu, druhý domov, nových majiteľov, alebo im doma nájdeme nové využitie a zužitkujeme ich, aj týmto planéte pomáhame každý z nás. :)

Tiež by som chcela povedať, že sama som bývala dievča tínedžerka, ktorá má rada kozmetiku, nové oblečenie a pekné veci, ale oveľa lepšie sa mi žije od kedy som si uvedomila, že na tom nezáleží, a už to viac nie sú moje priority. Naučme sa žiť s menej vecami, odmietať čo nepotrebujeme, darovať čoho máme prebytok. Veľa vecí, ktoré všade vidíme, že MUSÍME MAŤ, že ich POTREBUJEME v skutočnosti naozaj nepotrebujeme a vieme bez nich žiť.

Majte krásny deň a nezabudnite byť vďační.Naše ďalšie projekty

Nanič mama - Ako zvládnuť deti, manžela, prácu a nezblázniť sa, Artmama - Šikovné žienky predstavte svoje dielka, Torty od mamy - Pochváľte sa, inšpirujte, objednajte si tortu,

Main menu 2

Dr. Radut Consulting